Türkiye’de eser ortaya koymuş iki önemli devlet adamı var

0

Saadet Partisi’ni, Cumhuriyetin değerlerini sahip çıkan kişilerin daha iyi anladığını düşünüyorum diyen Saadet Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Av. Bülent Kaya, “Bu ülke için Türkiye’de eser ortaya koymuş iki önemli devlet adamı var, biri Mustafa Kemal Atatürk diğeri de Prof. Dr. Necmettin Erbakan” dedi.

Saadet Partisi‘nde hukuk işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı, İstanbul 3. Bölge Milletvekili Av. Bülent Kaya ON2AY Gazetesini ziyaret etti. Milletvekili Av. Bülent Kaya, ON2AY Gazetesi Genel Koordinatörü Aydın Arslan ve Genel Danışmanımız Bayram Kırtaş’ın sorularını cevapladı.

Aydın Arslan’ın,’Toplumun bazı kesiminde, ‘Saadet Partisi iktidar olduğunda, acaba cumhuriyet değerleriyle bir kavgası olur mu? niye böyle algı var, korku var?’ sorusuna Av. Bülent Kaya şöyle cevap verdi…

– Bu korkunun sebebi, belirli çevrelerin Saadet Partisi ve Milli Görüş’ün, tekerine çomak sokması, hatırlarsanız 28 Şubat diye bir süreç yaşadık. O sürecin aktörleri bile ‘Biz Erbakan’ı geç anladık’ dediler. Saadet Partisi’ni Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan kişilerin daha iyi anladığını düşünüyorum.

Saadet Partisi’nin Cumhuriyetin kuruluşunun ilk yıllarında olduğu gibi, dış borçlarını sıfırlamaya çalışan, yerli sanayiye önem veren, üreten bir Türkiye arzuluyoruz. Cumhuriyetin ilk günlerinde de öyleydi.Osmanlıdan kalan borçları son kuruşuna kadar ödedi ve borçsuz bir Türkiye bıraktı. Birçok ağır sanayi hamlelerinin nüveleri uçak fabrikalarından tutunda, çimento fabrikaları, demir yolu ağlarına varıncaya kadar önemli birçok hizmetin Cumhuriyetin ilk yıllarında yapıldı. Bu ülke için Türkiye’de eser ortaya koymuş iki önemli devlet adamı var, biri Mustafa Kemal Atatürk diğeri de Prof. Dr. Necmettin Erbakan. Türkiye’nin her tarafına baktığımız zaman bunların eserlerini görürsünüz.

Artık, Saadet Partisi ile oluşturulmak istenen bu algının tersine, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkanlarda, ülkenin bağımsız olmasından yanaydı. Kendi ayaklarının üzerinde durmasından yanaydı. Saadet Partisi de Cumhuriyetin değerlerine önem veren seçmen kitlesi gibi, milli ve yerli bir harekettir. ..Ve Türkiye’nin bağımsızlığından yanadır. Biz onlarla birlikte, Kıbrıs hareketini başlattık. Her iki bağımsızlık karakterine sahip olan seçmen kitlerine partileri Cumhuriyet Halk Partisi ve Milli Selamet Partisi birlikte olduğu için yapıla bilindi. Dolayısıyla saadet Partisi ile ilgili bu algının son günlerde yıkıldığını görüyorum.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!