Bahçelievler Belediyesi adına arayan dolandırıcılar…

1

Bahçelievler’de bir iş insanı, kendisini arayan dolandırıcıyı bakın nasıl kayda aldı…

Kendisini, Bahçelievler Belediyesi özel kelemden veya Belediye Başkan Yardımcısı olarak tanıtıp, çeşitli gerekçelerle para, bağış ve yardım talebinde bulunan dolandırıcılar eş zamanlı olarak, Bahçelievler ilçesinde bulunan iş insanlarını telefonla aradı. Birçok önemli iş insanını arayan dolandırıcıların kimleri tuzağa düşürdüğü bilinmiyor.

İzzettin Çalışlar Caddesi’ndeki iş yerini arayan dolandırıcıyı bakın, iş insanı nasıl kayda aldı… Telefonundan açık numara ile arayan dolandırıcıya, yetkilinin geri dönüş yapacağını belirtilerek aynı numaradan aranıp, farklı bir isim kullanılarak ne istediği soruluyor. Dolandırıcı bakın neler söylüyor: “Bahçelievler belediyesi olarak 15, 20 gündür bir kız evladımıza sosyal bir proje başlattık. Lösemi hastası yurt dışında tedavi görecek. Az bir eksikleri kaldı. Sizleri de uygun gördük. Katkınız olur mu? 157 bin tl. açığımız kaldı. Başkanımız sizden 40 bin tl. düşündü. Kızımızın babasının adına hesap açıldı. Orada topluyoruz.” Kendisini konuşturan iş insanı abisiyle görüşüp, kendisine döneceğini söyler ve telefonu kapatır.

Bu tür aranmaların çoğalması üzerine Bahçelievler Belediye Başkanlığından, Başkan Hakan Bahadır imzalı yazılı açıklamayla kamuoyuna bir duyuruda bulunuldu.

Başkan Hakan Bahadır’ın adıyla Bahçelievler belediyesinden yapılan duyuru şöyle:

Önemli Duyuru!..

Değerli komşularımız;

DOLANDIRICILARA DİKKAT!..

Kendisini Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı, Belediyemiz görevlisi gibi tanıtarak çeşitli gerekçelerle para, bağış, yardım talebinde bulunanlara Lütfen itibar etmeyiniz.

Olası durumları lütfen derhal emniyet birimlerimize ihbar ediniz.

Dr. Hakan BAHADIR

Bahçelievler Belediye Başkanı

About Author

1 thought on “Bahçelievler Belediyesi adına arayan dolandırıcılar…

  1. Beni de aradılar aynı kişiler. Belediyeye ihbarımı yaptım. Gerekli işlemler başlatılmış olmalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!