Bahçelievler’e Anaokulu – Kadın Gelişim ve Gençlik Merkezi yaptı…

0

Hayırsever iş insanı Bahçelievler Yenibosna Zafer Mahallesi’nde, Anaokulu – Kadın Gelişim ve Gençlik Merkezi açtı…

Hayırsever iş insanı Fahrettin Kerim Akyazıcı‘nın adının verildiği tesisin açılışını Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Boztepe, Belediye Başkanı Hakan Bahadır ve AK Parti İlçe Başkanı Fatih Tuna yaptı.

Açılışta konuşan Bahçelievler Kaymakamı Boztepe, ana sınıfı öğrencilerinden gençlere ve kadınlara kadar ilçedeki herkesin yararlanabileceği bir tesisin inşa edildiğini söyledi. Tesisin inşasında katkıları bulunan hayırsever iş insanı Fahrettin Kerim Akyazıcı ve ailesi ile belediye ekiplerine teşekkür eden Boztepe, “Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Anaokulu, kadın gelişim ve gençlik merkezinin bir arada bulunduğu tesis: 2071 metrekare alana kuru ve 5 kattan oluşuyor, zemin ve birinci katında anaokulu bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığınca ruhsatlandırılan ve 140 öğrenci kapasitesine sahip anaokulunda 3-6 yaşlarındaki çocuklar eğitim görecek.

Kadın gelişim bölümü olarak düzenlenen merkezin ikinci katında atölyeler ve kurslar için sınıflar yer alıyor. Merkezde Kur’an-ı Kerim, okuma-yazma, dikiş ve mefruşat, mum ve sabun, işaret dili, yoga ve jimnastik eğitimleri verilecek..

Gençlik merkezinde ise e-spor turnuvaları düzenleniyor. Robotik kodlama başta olmak üzere çok sayıda branşta kurslar gençlerin hizmetine sunulacak.

Hayırsever iş insanı Bahçelievler Yenibosna Zafer Mahallesi’nde, Anaokulu – Kadın Gelişim ve Gençlik Merkezi açtı…

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!