“Belediye çalışanlarının haklarını verin”

0

Bahçelievler Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşlarına zam yapılması ve banka promosyonlarının verilmesi ile ilgili bir tepkide CHP’li Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Temel Polat’tan geldi…

Bahçelievler Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşlarına zam yapılması ve banka promosyonlarının verilmesi için belediye binasının önünde eylem yapma planlarının olduğu haberlerin üzerine CHP Bahçelievler Belediye Meclis Grubu Basın Sözcüsü Temel Polat yazılı bir açıklama yaptı.
Bahçelievler Belediyesi personeli emekçi işçi kardeşlerimiz hala emeklerinin karşılığını alamamaktadır diyen CHP Belediye Meclis Üyesi Temel Polat, “Belediye çalışan işçi arkadaşlarımızın her zaman yanlarındayız. Haklarının verilene kadarda takipçisiyiz. Bununla ilgili mecliste ve sahada gerekli açıklamaları yapmaya devam edeceğiz. Olmadı, önümüzdeki yerel seçimlerde CHP olarak belediyeyi aldığımız gün tüm emekçilerimizin haklarını vereceğiz” dedi.
CHP Belediye Meclis Üyesi Temel Polat’ın yazılı duyurusunda şu sözler yer almakta:
KAMUOYUNA DUYURULUR…

Bahçelievler Belediye işçilerin, çalışan arkadaşlarımızın, emekçi kardeşlerimizin ülkenin içinde bulunduğu ekonomik buhran sebebiyle zor günler yaşadığı ve enflasyon sebebiyle bırakın geçinmeyi açlık sınırı altında kalan ailelerin olduğu görülmekte ve bilinmektedir. Geçtiğimiz günlerde Hak- İş Genel Merkezi’nde eylem yapan Bahçelievler belediyesi personeli emekçi işçi kardeşlerimiz hala emeklerinin karşılığını alamamaktadır. Bununla ilgili mecliste ve sahada gerekli açıklamaları yapmamıza rağmen belediye ve yönetim tarafından gerekli adımlar atılmamıştır.
2024 seçimlerinden sonra Bahçelievler Belediyesini Cumhuriyet Halk Partisi olarak kazanacağımıza inancımız tamdır. Mevcut yönetimin biran önce çalışan işçilerimizin maaşlarının düzeltilmesini ve banka promosyonlarının verilmesini talep ediyoruz. Emekçi arkadaşların taleplerini biz gelir gelmez halledeceğiz. Yerel seçimlerden sonra Bahçelievler Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında; çalışan, emekçi, iş arkadaşlarımızın tecrübe ve bilgileri ile birlikte ilçemizin daha yaşanılabilir bir kent olarak düzenleyeceğiz. Emekçi arkadaşlar ile beraber, sosyalist-demokrat ve geçinilebilir insan hayatına, insan haklarına, hayvan haklarına, doğaya ve yeşile saygılı, yaşanabilir bir kent olması adına çalışacağımızı ve çalışma arkadaşlarımızı tehditle değil yaşanılabilir insan standartlarıyla mutlu edeceğimizi kamuoyu bilgilerine, saygılarımızla sunarım.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!