‘Erzurum Yöresel Günleri’ ziyaretçileriyle buluştu

0

İstanbul’da yaşayan Erzurumluların büyük ilgi gösterdiği, heyecanla beklenen ‘Kadim Şehir ‘Erzurum Yöresel Günleri’ ziyaretçileriyle buluştu. Organizasyonların mimarları Sultangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İmdat Kamacı ve Erzurumlu, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç, İsrail’i kınadılar, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduklarını söylediler…

İsrail’in Gazze El-ehli Bapist Hastanesi’ne düzenlediği hava saldırısı sonucu 500 sivilin hayatını kaybetmesi sonrası planlanan eğlence organizasyonları iptal edildi.

Aylar öncesinden hazırlıklarına başlanan, medeniyetler şehri Erzurum’un kültür ve lezzetlerinin tanıtılması amacıyla Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle Sultangazi Etkinlik Alanı’nda düzenlenen organizasyonun eğlence kısmı kaldırıldı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Kadim Şehir Erzurum Yöresel Günleri’ kapsamında Erzurumlular kadar Erzurum kültürüne meraklı İstanbullu vatandaşların da sabırsızlıkla beklediği etkinliğe katılım yoğundu.

Açılış töreninde Sultangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İmdat Kamacı ve Erzurumlu, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç. yaptıkları konuşmada İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu sivillerin öldürüldüğü, sivil konutların, hastanelerin, okulların ve ibadethanelerin hedef alınmasını sert dille eleştirerek vahşetin son bulmasını diledi.

Sultangazi etkinlik alanında kurulan stantlarda Kadim Şehir Erzurum’un kültürel mirası, yöresel ürünleri ve damak çatlatan lezzetlerin yer alacağı etkinlik 22 Ekim 2023 Pazar günü son bulacak.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!