Hava durumu sertleşiyor

0

Yurdu etkilemesi beklenen soğuk ve yağışlı hava dalgası, ülkenin batısında yer alan şehirlerde kendisini göstermeye başladı. Soğuk ve yağışlı havanın asıl etkisini salı gününden itibaren göstereceği tahmin ediliyor.

Haftalardır süren mevsim normallerinin üzerindeki sıcakların ardından soğuk hava dalgası yurda adım adım giriş yapmaya başladı. Hafta ortasında kar yağışı ve soğuk havanın yurdun büyük bölümünde etkisini göstermesi bekleniyor. İç ve yüksek kesimlerde yer alan şehirimizde kar yağışı görülürken kıyı bölgelerimizde yağmur etkili olacak. 

Soğuk ve karlı havanın en yoğun etkisini çarşamba günü göstereceği tahmin ediliyor

HAVA SICAKLIKLARI HIZLA DÜŞECEK

Mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların kaydedildiği günlerin ardından hava sıcaklıklarında ciddi değerlerde düşüş bekleniyor. Tahminlere göre yurt genelinde birkaç gün içersinde 10 derece dolaylarında sıcaklık düşüşü gerçekleşecek. Yağışlar çarşamba gününden sonra etkisini azaltsa da soğuk günler devam edecek.

SAĞANAK YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Mersin, Yozgat, Kırşehir, Çorum ve Amasya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!