Meclis üyeleri belediyenin borçlanmasına izin verdi

0

Bahçelievler Belediyesinin yıl bitmeden, 2023 yılı bütçesini harcayıp, iki kere ek bütçe çıkararak belediyeyi borçlandırılmasına CHP’li meclis üyelerinin tepkisi sürüyor

2 milyar 500 milyon olan 2023 yılı bütçesini bitiren Bahçelievler Belediyesine AK Parti ve MHP meclis üyeleri borçlanma izni verdi. Belediye, borçlarını yeşil alan satarak ödeyecek…

Bahçelievler Belediyesinin 2023 yılı bütçesi Ekim 2022’de yapılan meclis toplantısında 2.552.059.895,00 lira olarak kabul edilmişti. Bahçelievler Belediyesi, 2023 yılı tamamlanmadan bütçenin tamamı bitince, meclisten Şubat ayında 209 Milyon TL ek borçlanma istemiş şimdi de Haziran ayı meclis toplantısında 497 milyon ek bütçe talebinde bulunca CHP Meclis Üyeleri tepki gösterdi. Şubat ayı toplantısındaki borçlanma oy birliği ile onay alırken, Haziran ayı borçlanma talebine CHP meclis üyeleri şerh koyarak red oyu verdi.

Bahçelievler Belediyesi yıllık 2 milyar 500 milyon bütçesi yıl ortasında bitirince, AK Parti ve MHP meclis üyelerinden borçlanmak üzere ek bütçe onayını aldı. Ek bütçeye hayır oyu veren Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler Meclis Üyeleri belediyeyi yönetenlere tepkili.

Belediyenin ek bütçe talebinin AK Parti ve MHP meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmesi üzerine, CHP Bahçelievler Belediye Meclis Grubu Basın Sözcüsü Temel Polat, on2aybahçeievler.com haber sitesine bir açıklamada bulundu.

Bahçelievler halkının parasını israfçı, plansız harcanmasına karşı çıkıyoruz. Reklam ve promosyon belediyeciliği yapılmasını istemiyoruz diyen Basın Sözcüsü Temel Polat şunları söyledi:

Bahçelievler Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclisi’nde, ek ödenek talebinde bulunuldu. CHP Meclis Grubu, 497 milyon 579 bin TL’lik ek ödenek verilmesi talebine ve ek ödenek kaynakları için yeşil alan satılması talebine itiraz etmişti. Mevcut yönetim, normalde 2023 yılı içinde harcanması gereken bütçeyi yılın ilk beş ayında bilinçsizce ve hunharca harcadı. Belediye Başkanı’nın ismi suya, sabuna, havluya, çay tabağına, poşetlere yazıldı. SMS sistemi ile günlerce, binlerce vatandaşımıza mesajlar atıldı. Tüm bunlara maalesef belediyemizin bütçesi yetmemiştir ve yetmeyecektir.

İsraf belediyeciliğinin bitmesi Bahçelievler’in kendisine yaraşır bir kent gibi yönetilmesine israf, reklam ve promosyon belediyeciliğinin bitmesine az kaldı.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!